مشتری گرامی هزینه ارسال بار به شهرستان و خارج از محدوده تهران به عهده مشتری بوده و ارسال بارهای کوچک از طریق تیپاکس انجام می شود.

کود گاوی

Sunday، ۱۵ Esfand ۱۴۰۰

کود گاوی و مزایای استفاده از آن

با توجه به این که امروزه به غیر از کودهای حیوانی، کودهای شیمیایی مختلفی هم وجود دارد اما کشاورزان و باغداران بیشتر از کودهای حیوانی مانند کود گاوی یا کود گوسفندی استفاده می‌کنند. برای افزایش حاصلخیزی و مواد آلی خاک، اضافه کردن کود حیوانی در باغبانی و زراعت یک روش طبیعی و مقرون‌ به صرفه است که باعث افزایش رشد گیاهان و درختان شده و ظرفیت نگهداری آب را بهبود بخشیده و از فرسایش خاک جلوگیری می‌کند . پرورش دام باعت تولید و تجمع مقدار زیادی فضولات در دامپروری‌ها می‌شود که هم مشکلاتی را برای صاحبان دامپروری‌ها به وجود می‌آورد و هم سلامت محیط زیست را به خطر می‌اندازد که می‌توان با پوساندن و کمپوست فضولات حیوانی انواع کودهای غنی و مفید برای باغبانی و کشاورزی تولید کرد. در ادامه مقاله تصمیم داریم به بررسی کود گاوی بپردازیم.

کود گاوی چیست؟

کود گاوی از فضولات و مواد بستر گاو تهیه می‌گردد که از کودهای دامی مفید در باغبانی و کشاورزی است. کود گاوی از نظر ارزش مواد غذایی به نوع دام و تغذیه آن و همچنین مواد بستر گاو بستگی دارد. کود گاوی تازه به علت وجود بذر علف‌های هرز و بیماری‌های مختلف نباید بلافاصله بعد از تولید مورد استفاده گیاهان قرار بگیرد و نیاز است پس از پوساندن و تجزیه کامل مواد آلی آن مصرف شود.

خصوصیات کود گاوی

میزان آب کود گاوی تازه بیشتر از کود‎‌های دیگر است و دارای ۸۰ درصد رطوبت است و به خاطر بستری که از کاه در گاوداری‌ها استفاده می‌شود به کندی تجزیه می‌گردد و حرارت زیادی در آن به وجود نمی‌آید و به نام کود سرد معروف است. کود گاوی یکی از کودهای بسیار مقرون به صرفه است و یک ترکیب عالی برای رشد تمام گیاهان است. بذر علف‌های هرز در کود گاوی کمتر است و میزان فسفر و پتاسیم کود گاوی کمتر از کود مرغی بوده اما میزان نیتروژن موجود در آن بیشتر از کود گوسفندی و کود مرغی است. کود گاوی باعث نفوذ بیشتر آب در خاک می‌شود و از فرسایش خاک جلوگیری می کند و باعث می‌شود تا میزان هوا دهی خاک به صورت مناسب انجام شود و مواد آلی خاک را نیز تامین می‌کند.

مزایا و معایب کود گاوی

کود گاوی برای استفاده در باغ‌ها بسیار مناسب است و دارای ماده آلی خوبی است و برای اصلاح و حاصلخیزی خاک بسیار مفید می‌باشد. با وجود ماده آلی در کود گاوی جذب آب توسط خاک بیشتر می‌شود و باعث نگهداری و افزایش رطوبت خاک می شود و برای مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند کود کاوی گزینه خوبی می‌باشد. ارزش غذایی و شوری آن به نسبت کودهای دیگر کمتر است و به دلیل شوری کمتر برای خاک‌های که شوری بالای دارند بسیار مناسب و مفید است. کود گاوی نسبت به کودهای دیگر مواد غذایی کمتری دارد اما دیرتر از کودهای دیگر در خاک تجزیه و جذب می‌شود، اما کود گاوی حتما باید کامل پوسیده شود و بعد مورد استفاده قرار گیرد.

کود پوسیده گاوی گلباران سبز

کیفیت این کود به شدت تحت تاثیر تغذیه دام بوده و موارد دیگری چون آب و هوا، نژاد و سن دام، بستر و... نیز تاثیرگذار می‌باشد . کود گاوی تازه دارای میزان زیادی آمونیاک است که اطراف ریشه گیاهان تجمع کرده و موجب توقف رشد گیاه می‌شود . همچنین دارای EC بالایی می‌باشد و تخم علف هرز در آن یافت می‌شود. با استفاده از کود پوسیده گاوی گلباران سبز دیگر خطری گیاهان شما را تهدید نمی‌کند. کود گاوی پوسیده باید حداقل ۶ ماه از زمان آن گذشته باشد و نباید به صورت کلوخه‌ای باشد و رنگ آن باید قهوه‌ای مایل به تیره باشد که این امر سبب تجزیه سریع‌‌تر کود در خاک می‌شود. شرکت گلباران سبز کود پوسیده گاوی را به صورت فله و از ۲۵ کیلو گرم به بالا عرضه و توزیع می‌کند.

محصولات دیگر گلباران سبز

محصولات دیگر شرکت گلباران سبز عبارتند از : کوکوپلاس ، کوکوماس ، کمپوست طلایی چای ، کود ورمی کمپوست ، ورمی پلاس ، کود گرانوله ، پوست برنج ، پوست بادام زمینی ، پیت ماس ، کوکوپیت ، لیکا ، پرلیت ، زئولیت و بارک پیت ، سموم دفع آفات گیاهان ، محصولات تقویتی مایع ، محصولات تقویتی پودری ، بذر و تخم گیاهان ، گلدان کشاورزی و باغبانی و ... می‌باشند که با کیفیت بالا برای تهیه انواع خاک گلدان و استفاده در امر زراعت تولید و عرضه می‌شوند و با توجه به خاصیت هر کدام شما می‌توانید در خاک مزارع و باغ‌های خود از آن‌ها استفاده کنید.

خرید اینترنتی محصولات

یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، خرید اینترنتی و آنلاین است. از این طریق می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و صرف هزینه کمتر، به خواسته‌های خود برسید. فروشگاه اینترنتی شرکت گلباران سبز بزرگترین مرکز فروش انواع کود و خاک در تهران و سراسر کشور است و امکان خرید انواع کود و خاک را در سایزهای مختلف با تضمین کیفیت و قیمت، برای شما عزیزان فراهم آورده است.

برای خرید انواع کود و خاک و محصولات دیگر به صورت اینترنتی می‌توانید به سایت گلباران سبز مراجعه کنید یا با شماره‌های ۰۲۱۸۸۷۱۰۰۰۵۰۲۱۸۸۷۱۴۴۴۷ تماس بگیرید و یا به شماره ۰۹۱۹۶۸۸۴۰۹۸ در واتساپ پیام دهید.